Strona główna Ciekawostki Polskie dyski w chmurze

Polskie dyski w chmurze

przez CoreBlog
01 gg dysk

Mówiąc o coraz to nowszych firmach i usługach na rynku dysków w chmurze, warto wspomnieć, że dziedzina ta nie jest zdominowana przez dostawców zagranicznych. Znajdziemy tu również rozwiązania polskie. I, wbrew temu co można sobie pomyśleć, wcale nie są one sto lat za murzynami. Są to na prawdę ciekawe oferty.

GG DYSK
Najpopularniejszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu w 2012 roku uruchomił usługę oferującą, zupełnie za darmo, swoim użytkownikom 3 GB wirtualnego miejsca. To mniej niż zagraniczna konkurencja (zwykle 5 GB), ale mimo wszystko całkiem sporo, jak na polskie warunki. Ponadto na medal zasługuje prostota korzystania z GG Dysku. Dostęp do niego otrzymujemy bezpośrednio z komunikatora, zarówno w wersji instalowanej na dysku komputera, jak i wersji webowej.

01 gg dysk

Po wybraniu odpowiedniej pozycji (ikony) z paska menu, użytkownik od razu przechodzi do swojego dyskowego folderu głównego, w którym na wstępie ma utworzone dwa puste katalogi: Dla znajomych oraz Publiczne. Ponadto znajdują się tutaj dwa pliki poradnikowe, dotyczące Dysku GG, zapisane w formacie PDF: Jak korzystać z folderu Dla znajomych, a także Zacznij używać GG dysk.

W bardzo prosty sposób możemy tutaj tworzyć nowe foldery i wgrywać pliki, zresztą klikając zakładkę Odebrane, znajdziemy tam pliki przesłane do nas przez naszych znajomych za pomocą komunikatora Gadu-Gadu.

02 gg zajete miejsce

W dolnej części okna znajduje się wskaźnik użycia dysku, który pozwoli nam kontrolować liczbę wolnego miejsca, na trzech darmowych gigabajtach przestrzeni.

STORINO
Drugim polskim rozwiązaniem jest Storino, oferujące 4 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Rozwiązanie to jednak wymaga zainstalowania na komputerze odpowiedniego oprogramowania tworzącego w systemie specjalny folder, będący obrazem danych wgranych na serwer. Warto zauważyć, że pojemność 4 GB nie jest tu wartością ostateczną, jeśli chodzi o konto darmowe, a to ze względu na możliwość jego powiększenia poprzez zapraszanie do korzystania z usług Storino znajomych.

03 storino

Ciekawostką jest również to, iż platforma Storino współpracuje z siecią telefonii komórkowej Play oferując na wstępie 6 GB wirtualnego miejsca dyskowego, z możliwością darmowego powiększenia o kolejne 2 GB.

04 storino play

Jak więc widać, nie tylko tacy giganci jak Google, Microsoft, Apple, czy Amazon są w stanie zaoferować ciekawe i darmowe rozwiązania, związane z wolnym miejscem dyskowym w chmurze. Również polskie oferty wyglądają interesująco, nie są jedynie kalką zagranicznych ofert, ale i stosują swoje własne, specyficzne i z całą pewnością ciekawe rozwiązania. Warto się nad tym zastanowić. Tym bardziej, że będąc np. użytkownikiem komunikatora Gadu-Gadu, nie musimy przeprowadzać żadnych dodatkowych czynności instalacyjnych czy rejestracyjnych.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

leYlaYa 27 sierpnia, 2012

Ostatnio coraz częściej można spotkać się z “chmurą”, fajnie że Polacy też mają w tym swój udział. Muszę przyznać, że usługa zaoferowana przez GG jest dobra, przede wszystkim wygodna (dla użytkowników popularnego gadulca), no i daje 3 GB darmowego miejsca 🙂

Napisz komentarz