Strona główna Ogólna Pierwsze smartfony z Firefox OS w czerwcu. Także w Polsce

Pierwsze smartfony z Firefox OS w czerwcu. Także w Polsce

przez CoreBlog
FFOS
powered by mozilla pan
Już za dwa miesiące odbędzie się rynkowa premiera pierwszych smartfonów z Firefox OS. Co ciekawe, Polska załapała się na listę państw, gdzie odbędzie się premiera urządzeń z platformą Mozilli.
CEO Mozilli – Gary Kovacs podczas konferencji D: Dive Into Mobile zdradził nieco detali na temat rynkowej premiery pierwszych smartfonów z systemem Firefox OS.
Po pierwsze Kovacs ujawnił przybliżoną datę premiery smartfonów. Na rynku możemy spodziewać się ich już w czerwcu (wcześniej oficjalne stanowisko Mozilli w tej sprawie brzmiało: latem tego roku). Po drugie, smartfony z Firefox OS trafią do sprzedaży najpierw w pięciu państwach: Brazylii, Wenezueli, Hiszpanii, Portugalii oraz… Polsce!

1 1 geeksphone

Szef Mozilli zdradził także, iż jeszcze przed końcem tego roku (ale już bez precyzyjnej daty) smartfony z Firefox OS trafią do sprzedaży w kolejnych 11 państwach. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych nie nastąpi to wcześniej niż w 2014 roku.

Własne smartfony z Firefox OS przygotowują firmy ZTE, Huawei i LG. Wszystkie urządzenia mają pracować pod kontrolą procesorów od Qualcomma.

(ź): AllThingsD

Powiązane artykuły

Napisz komentarz