Strona główna WindowsSoftware PDF XChange Viewer – urozmaicamy PDFy

PDF XChange Viewer – urozmaicamy PDFy

przez CoreBlog
pdf

pdfNajpopularniejszym oprogramowaniem służącym do przeglądania plików typu PDF jest oczywiście Adobe Acrobat Reader. Jednak, jak wiemy, to nie jedyna alternatywa dla tego formatu. Rynek pełen jest innych ciekawych „czytników” PDF-ów, w tym i takich, które pozwalają urozmaicać przeglądane pliki o dodatkowe notki, czy uwagi. Do takich programów należy właśnie PDF XChange Viewer.

Program ten możemy zainstalować na dwa sposoby – jednym jest wersja darmowa o ograniczonej, lecz wciąż bogatej funkcjonalności, druga to wersja płatna z dostępem do wszystkich opcji programu.

Dla zwykłego użytkownika domowego jak najbardziej wystarczy bezpłatna wersja PDF XChange Viewer. Do zwykłego przeglądania plików nadaje się świetnie, a biorąc pod uwagę dodatkowe funkcje, jak możliwość wstawiania stempli (np. Top Secret, Approved, Expired itd.), notatek, komentarzy, uwag, podkreśleń, czy wielu innych wyróżników treści, sprawiają, że program ten docenią ci, którzy na PDF-ach pracują szczególnie często i intensywnie. Ci, którzy z PDF-ów czerpią wiedzę, np. do prac naukowych czy artykułów, będą szczególnie zadowoleni ze wspomnianych funkcji, gdyż będą mogli odznaczać najistotniejsze dla nich informacje, by później je szybciej i skuteczniej wyszukiwać w razie potrzeby.

pdf xchange viewer

Niestety w PDF XChange Viewer nie mamy możliwości edytowania istniejących PDF-ów. Możemy za to tworzyć od podstaw nowe, jednak opcja ta nie jest w pełni funkcjonalna w wypadku darmowej wersji programu.

Warto zaznaczyć, iż PDF XChange Viewer dostępny jest w pełni spolszczonej wersji (choć dostępne stemple same w sobie są w wersji angielskiej – czyli jest Top Secret zamiast Ściśle Tajne).

Informacje o programie:
Nazwa: PDF XChange Viewer
Licencja: Program darmowy / Program płatny
[button type=download]Pobierz[/button]

Powiązane artykuły

Napisz komentarz