Strona główna Linux Impress – przejście do wybranego slajdu

Impress – przejście do wybranego slajdu

przez CoreBlog
ikona openoffice1

ikona openoffice1Posiadasz rozbudowany pokaz slajdu, składający się np. z wielu różnych rozdziałów i chciałbyś dowolnie, np. ze spisu treści przeskakiwać pomiędzy rozdziałami? Może się to przydać, kiedy nie zdążysz omówić całego pokazu, a przy następnej okazji chciałbyś rozpocząć, od wybranego rozdziału pokazu. Możesz stworzyć prezentację, która będzie „reagować” w odpowiedni sposób na to, co klikniesz… czyli np. na odpowiednią pozycję w menu.

Być może po prostu czasem też chcesz ominąć jakąś część pokazu slajdów. W tym celu możesz cały czas klikać LPM bądź spacją, aby program przechodził samoczynnie do kolejnego slajdu, ale może to być czasochłonne, w przypadku dużej liczby stron, a zarazem niespecjalnie eleganckie.

01 prezentacja

Łatwiej będzie zaznaczyć wybrany element (fragment tekstu), który ma prowadzić do odpowiedniej strony (w przykładzie zaznaczono tekst: „OpenOffice”). Następnie na pasku menu klikamy Wstaw i tam wybieramy Hiperłącze.

02 wstaw hiperlacze

W wyświetlonym oknie, po lewej stronie wybieramy ikonę Dokument, a następnie w sekcji Cel w dokumencie klikamy na ikonkę symbolizującą kółko z kropką w środku i wybieramy pożądany slajd.

03 hiperlacze

Zatwierdzamy i… w ten oto sposób możemy wykonać interaktywne menu, spis treści czy różne ciekawe przejścia pomiędzy slajdami, które niekoniecznie po sobie następują wedle konspektu prezentacji.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

jan 18 czerwca, 2013

🙂 🙂 dzięki za pomoc

Odpowiedz

Napisz komentarz