Strona główna Grafika Fusion – efekty HDR

Fusion – efekty HDR

przez CoreBlog
ikona malarz

ikona malarzChyba każdy z nas widział ciekawie wyglądające zdjęcie HDR. I prawdopodobnie mało kto z nas takie zdjęcie wykonał. Prócz talentu fotograficznego i dobrego oka przyda się tu i program, taki jak chociażby Fusion, który dzięki rozmaitym suwakom odpowiedzialnym za różne ustawienia tonów, barw i oświetlenia, wydatnie pomoże nam w wykonaniu odpowiedniego zdjęcia. A co ważne – Fusion to program darmowy.

Oczywiście, biorąc pod uwagę to, że software ten jest bezpłatny i zajmuje niewiele miejsca na dysku, nie powinniśmy się po nim spodziewać nie wiadomo jak bardzo licznych modułów narzędziowych. Jednakże i tak możemy być zaskoczeni możliwościami, a przede wszystkim efektami, jakie osiągniemy dzięki Fusion.

Jak już wspomniano, można w nim zmieniać i ustawiać różne odcienie, tony, nasycenie barwami, oświetlenie, doświetlenie, cieniowanie, kontrast… i wiele innych. Wszystko za pośrednictwem prostego w budowie okienka, które niczym nie zachwyca, ale zarazem nie sprawi, że początkujący użytkownik będzie czuł się zagubiony.

01 okno

Program co prawda nie oferuje języka polskiego, ale nie trzeba zbyt wiele czasu, by się do niego przyzwyczaić, nawet wówczas, gdy z językiem tym nie mieliśmy nigdy do czynienia. Po prostu wystarczy przesuwać kolejne suwaki i obserwować jak zachowuje się obraz (który obróbce poddawany jest na bieżąco).

Informacje o programie:
Nazwa: Fusion
Licencja: Program darmowy
Link: Download

Powiązane artykuły

Napisz komentarz