Strona główna WindowsSoftware Aktualne narzędzia freeware

Aktualne narzędzia freeware

przez CoreBlog
freeware150

programy freewareCiężko doliczyć się obecnej liczby dostępnych na rynku darmowych narzędzi. Z każdym miesiącem pojawiają się nowe tytuły aplikacji i programów freeware. Prezentują one przeróżne możliwości, w różnych kręgach dziedzin. Niektóre projekty kończą swój żywot w początkowej fazie rozwoju. Zdecydowana jednak większość jest systematycznie aktualizowana w coraz nowocześniejsze funkcje. Wybraliśmy kilka najciekawszych na czas obecny produkcji do odzyskiwania fotografii, odtwarzania muzyki, edytorów filmów i optymalizacji systemu, które poniżej opisujemy.

Jednostka wybitna wśród multum odtwarzaczy

MusicBee

MusicBee, to aplikacja znacznie przewyższająca konkurencyjne playery. Twórcy postanowili obrać nową drogę w tworzeniu swojego multimedialnego narzędzia. W jednym miejscu zaimplementowali wiele rożnych przydatnych opcji, przez co MusicBee nabrał znaczącej przewagi nad innymi tego typu produkcjami. W szybki sposób poza odtwarzaniem swojej kolekcji muzyki możemy sięgnąć po podcasty, czy utwory radiowe. Dobrze pełni funkcję menedżera albumów muzycznych dającego możliwość przenoszenia muzyki do urządzeń mobilnych np. smartfon. Ten multimedialny kombajn pozwala na wygodne tworzenie playlist, filtrowania oraz tworzenia bibliotek z określonych folderów, zarządzania tagami, zgrywania płyt Audio-CD na komputer w różnych znanych formatach np. MP3, WMA itd. Dużym atutem programu jest możliwość odtwarzania muzyki wysokiej jakości. Podczas odsłuchiwania muzyki możemy obserwować ciekawe wizualizacje. Dla maniaków muzyki dostępna jest funkcja, która informuje o zbliżających się premierach nowych płyt, jak i zbliżających się koncertach. MusicBee jest systematycznie od wielu lat rozwijającym się narzędziem, z którego warto korzystać na co dzień przy odtwarzaniu multimediów.

Odzyskaj ulubione fotografie

Digicam Photo Recover

Digicam Photo Recover. W pędzie wykonywanych na komputerze zadań, często zdarza się usunąć plik zupełnie przypadkowo. Nie mając tego świadomości opróżniamy kosz, w którym znajdował się plik. W ten sposób bardzo często zdarza się pozbyć potrzebnych plików. Na szczęście w przypadku utraty fotografii możemy ją dość szybko przywrócić, za sprawą aplikacji Digicam Photo Recover. Aplikacja sprawdza się bardzo dobrze, warto więc w przypadku utraty fotografii skorzystać z jej potencjału.

Pogromca MKV

mkvtoolnix

MKVToolNix, ten niewielki edytor plików wideo zasłynął za sprawą możliwości zapisywania materiału w formacie MKV. Daje możliwość przechowywania w obrębie danego pliku MKV ścieżki audio i wideo, menu oraz napisów. Potrafi dokonać szybkiej konwersji materiałów z różnych popularnych formatów do formatu MKV. MKVToolNix jest niezwykle ciekawą pozycją zwłaszcza teraz, gdy MKV jest niebywale popularnym zapisem wielu klipów wideo. Na pewno przyda się niejednokrotnie, dlatego warto wyposażyć w nie naszego peceta.

Mechanik do komputera

System Mechanic Free

System Mechanic Free – pakiet do optymizacji oraz konserwacji systemu Windows. Za sprawą bogato wyposażonych opcji, w kilka minut SMF jest w stanie przywrócić Windowsa do dobrej kondycji. Program sprawnie analizuje i dokonuje kontroli wszystkich zaistniałych problemów, starając się ich pozbyć. W kład wyposażenia wchodzą dobre narzędzi:
Registry Tuner – czyści oraz niweluje usterki wytworzone w systemie rejestru. Po usunięciu uszkodzonych wpisów system operacyjnie mocno przyśpiesza działanie. A dysk twardy odzyskuje niepotrzebnie zajętą przez nie (niepotrzebne wpisy) powierzchnię dyskową.
Startup Optimizer Basic – dokonuje dokładnej likwidacji zbędnych plików i usług mających destruktywny wpływ na działanie systemu. Poza przywróceniem stabilności systemu, przywraca znaczną ilość miejsca na dysku twardy eliminując zbędne dane.
Drive Accelerator – defragmentuje dyski przyśpieszając i usprawniając ogólną pracę systemu. Skuteczność narzędzia porównywalna do rasowych komercyjnych programów dyskowych.
Internet Connection – naprawia i przyśpiesza proces działania łącza internetowego. W razie problemów z szybkością działania internetu, ten akcelerator przyśpieszy działanie sieci internet.
Memory Mechanic – daje upust pamięci RAM zwalniając jej zasoby zajęte przez rokity i spyware. Po ukończeniu tego procesu, w menedżerze zadań można zobaczyć ilość przywróconej pamięci.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz