Strona główna Android 8 aplikacji na Androida, które zwiększą jego wielozadaniowość

8 aplikacji na Androida, które zwiększą jego wielozadaniowość

przez CoreBlog
best task switchers and multitasking apps for android uwan 0

best task switchers and multitasking apps for android uwan 0Android posiada przyzwoitą wielozadaniowość, ale brakuje  w nim możliwości używania wielu aplikacji na ekranie jednocześnie – funkcji szczególnie przydatnej na tablety. Dlatego powstały aplikacje ruchome.

Ruchome aplikacje funkcjonują, jako okna zawsze na wierzchu, dzięki czemu można oglądać filmy, przeglądać strony internetowe, robić notatki, lub inne rzeczy podczas korzystania z innej aplikacji. Pokazują przez to jak interfejs Androida jest bardziej elastyczny niż iOS czy Nowy Windows 8.

Przeglądarki

Dwie popularne przeglądarki Floating Browser Flux (darmowa) i OverSkreen (płatna, wciąż nie działa na Androida Jelly Bean, jedynie Ice Cream Sandwich).

Dzięki tym aplikacjom, można używać przeglądarki podczas korzystania z innej aplikacji i otwierać wiele okien przeglądarki jednocześnie.

browser

Odtwarzacze wideo

Odtwarzacze wideo są oczywistym przykładem dla użycia aplikacji „zawsze na wierzchu”, zwłaszcza dla tabletów. Można obejrzeć film podczas przeglądania stron internetowych, sprawdzać lub odpisywać pocztę, lub używać innej aplikacji na tablecie lub telefonie. DicePlayer, BSPlayer oraz Super Video są darmowymi odtwarzaczami wideo. Stick It! jest płatną aplikacją. Oprócz plików video w pamięci, obsługuje filmy z YouTube.

odtwaracz wideo

Notatnik

Chcesz robić notatki w trakcie czytania strony WWW, PDF lub innego rodzaju dokumentu? Przełączanie się między aplikacjami do robienia notatek, które używasz może być nużące. Zamiast tego, spróbuj hovernote – notatnik, który jest na wierzchu innych aplikacji. Jest to płatna aplikacji i jedyna taka na Google Play w tej chwili.

notatnik

Chat i IRC

Stare programy jak ICQ, AIM, MSN, Trillian i inne, nie wymagały, aby korzystać z nich w trybie pełnoekranowym. Niestety, większość aplikacji na tablet tego wymaga. Na ratunek przychodzi Lilypad – ruchome okno rozmowy, które pozwala na chat w Google Talk, Facebook i Windows Live Messenger (MSN). Twórcy obiecują na przyszłość wsparcie platform AIM, Yahoo i Jabber.

Jeżeli nadal korzystasz z IRC, spróbuj FloatIRC.

chat

Kalkulator

Domyślny kalkulator wygląda trochę śmiesznie w trybie pełnoekranowym na tablecie. Istnieje AirCalc lub Float – oba są darmowe i pozwalają korzystać z kalkulatora przy użyciu innej aplikacji.

kalkulator

Każda Aplikacja

Chociaż ruchome aplikacje są przydatne, to ich wybór jest nieco ograniczony. Nadal nie ma aplikacji, które działałby na wierzchu dla poczty Gmail czy Odtwarzacza Muzycznego. Okazuje się, że istnieją aplikacje, które mogą przekształcić inne, jako ruchome na pulpicie. Floating Banner (darmowa) i Floating Widget (płatna). Jeśli nie ma aplikacji, aby działała z wierzchu, zawsze możesz przekształcić ją osobiście.

floating app

Terminal

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Linuksa jest AirTerm . Jeśli chcesz zalogować się na serwerze z systemem Linux lub użyć terminala Android (Przydatne dla „zrootowanych” urządzeń),  AirTerm pozwoli Ci to zrobić w ruchomym oknie. Aplikacja jest płatna i niestety jedyna na Google Play.

airterm

Statystyki systemowe

Aplikacje takie jak Cool Tool (bezpłatna) i PerfMon (płatna) dodają ruchome okienku ze statystykami urządzenia android – wykorzystanie zasobów CPU, pamięci RAM, temperatura oraz inne.

cool toool

Powiązane artykuły

Napisz komentarz