Zaznacz swoje podróże z Google Earth

Google Earth to wyśmienity program dla ludzi lubiących świat – może on stanowić dla nich doskonałą rozrywkę i wiele godzin spędzonych na przeglądaniu różnych zakątków świata. Ale może też stanowić doskonałe narzędzie zarówno do planowania trasy przejazdu w trakcie podróży, jak i oznaczania odbytych już wycieczek. Dlatego zanim wybierzesz się na zwiedzanie Sewilli, penetrowanie londyńskich muzeów, czy eksplorowanie maderskich zakamarków, warto skorzystać z tej aplikacji. Nawet nie wiecie jak miło jest później popatrzeć na tę sieć przebytych dróg i zwiedzonych miejsc.

Tworzenie mapy z trasą swojego przejazdu najlepiej przeprowadzać etapami, od jednego punktu, do drugiego (co kilkadziesiąt, kilkaset kilometrów – aby osiągnąć maksymalną dokładność naszej prawdziwej trasy, gdyż w innym przypadku program dobierze najlepszą trasę wg. np. czasu przejazdu, a nie taką, jaką przebyliśmy w rzeczywistości). W tym celu, po lewej stronie głównego okna programu wybieramy zakładkę Trasa dojazdu i w dwóch pustych polach podajemy nazwę miejsc (miast, miejscowości), pomiędzy którymi Google Earth ma wyznaczyć trasę. Ta zostanie wskazana w głównym module programu – na interaktywnej mapie.

Swoje podróże najlepiej segregować – np. według konkretnych ekspedycji. Dlatego w sekcji Miejsca, w lewej części głównego okna programu, klikamy PPM na pozycji Moje miejsca i wybieramy opcję Dodaj, a następnie Folder.

Teraz wystarczy tylko przytrzymać LPM na trasie przejazdu wyświetlanej tekstowo w sekcji Szukaj i przeciągnąć go do stworzonego przed chwilą folderu.

Tak też czynimy z każdym kolejnym fragmentem podróży, aż całość znajdzie się w folderze (na przykładzie jest to folder Podróż po Mazurach).

Kiedy już wszystkie elementy trasy znajdują się w folderze, możemy przejść do edycji jego wyświetlania na mapie. W tym celu klikamy PPM na głównej nazwie folderu – czyli na przykładzie Podróż po Mazurach – i wybieramy pozycję Właściwości.

W nowym oknie klikamy button Współdzielony styl (tak, aby zespolić wszystkie elementy jednej podróży). Teraz otrzymujemy dostęp do ustawień kolorów i grubości linii oraz jej przeźroczystości w trakcie wyświetlania na mapie.

Czy nie wygląda to ciekawie? A teraz zaznacz wszystkie swoje trasy (o których pamiętasz) podróży i przekonaj się jaki kawał świata widziałeś… albo i nie widziałeś.

1 Komentarz
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Jedna odpowiedź do “Zaznacz swoje podróże z Google Earth”

  1. wojciech pisze:

    nie mam tego bottonu “”Współdzielony styl””
    Co zrobić żeby pokazać trasę z zaznaczonych punktów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *