Załóż sobie portal społecznościowy

Jak założyć portal społecznościowy? Myślisz, że to trudne? Że wymaga to nakładu grubych plików pieniędzy i wielogodzinnej pracy informatycznej? Niekoniecznie. Nie musisz od razu mieć swojej kopii Facebooka czy Naszej Klasy. Ale możesz prowadzić własny serwis społecznościowy, za grosze, w zaledwie kilka chwil.

W tym celu wystarczy skorzystać z usług innych portali, które taką możliwość przewidują i oferują. Jest ich przynajmniej kilka i za ich pomocą powstało już wiele małych serwisów społecznościowych, skupiających wokół siebie miłośników określonej dziedziny życia (hobby, miejsca itp).

Dołącz do grona mediów społecznościowych / foter.com

Z reguły stworzenie takiego serwisu społecznościowego opiera się o rejestrację u odpowiedniego dostawcy usługi, a następnie skonfigurowanie modułów, jakie w naszej społeczności mają funkcjonować. Mogą to być m.in. blogi użytkowników, fora, galerie zdjęć czy video. Oczywiście, konfiguracji podlega również nazwa serwisu czy dostępność do niego (otwarty dla wszystkich, czy jedynie na zaproszenia od członków). Nie można tutaj jednak podpiąć swojej zewnętrznej domeny, z reguły nazwa podpięta jest pod dostawcę, np. nazwa_twojej_spolecznosci.dostawca.pl

Wśród tych dostawców, z których usług można skorzystać warto wymienić kilka.

WEBJAM.COM
Godny polecenia kreator serwisów społecznościowych. Cały proces generowania został w nim maksymalnie uproszczony, choć jednocześnie administrator otrzymuje niemałe możliwości modyfikowania swojej „własności”. Nowoczesny wygląd i intuicyjność to jego niewątpliwe zalety, które docenią w szczególności początkujący administratorzy.

Oferuje rozmaite pakiety usług, od najtańszych w cenie ok. 1$ po najdroższe, sięgające kilkuset dolarów miesięcznie.

NING.COM
Jest to co prawda zagraniczny generator serwisów społecznościowych, jednak wśród wielu dostępnych języków, znajduje się i język polski. Nie ma więc większego problemu z komunikacją na linii administrator – generator. Serwis ten jest przejrzysty i prosty w obsłudze, posiada bogatą funkcjonalność oraz sporą ilość wolnego miejsca na serwerze (liczone w gigabajtach). Jest więc z czym i na czym pracować. Pod wieloma względami, jest to też system bardzo przyjazny dla użytkowników (członków społeczności), m.in. brak irytującej weryfikacji email, łatwa migracja pomiędzy społecznościami wewnątrz Ning.com itd.

Jest to serwis płatny, choć w najprostszej formie wynosi to zaledwie ok. 3$ miesięcznie. Nie jest to więc duży wydatek.

MIXXT.PL
Jeśli chodzi o darmowy serwis społecznościowy to można go założyć za pomocą niemieckiego generatora (dostępnego również w polskiej wersji językowej) Mixxt. W takim przypadku ma on jednak ograniczone możliwości. Płatne wersje serwisu są dostępne w cenach od 9 do prawie 100 euro miesięcznie.

Jak więc widać, proces tworzenia własnego serwisu społecznościowego nie musi być tak czaso- i energochłonny. Wystarczy kilka kliknięć, ewentualnie kilka dolarów miesięcznie, a przede wszystkim chęci do administrowania wszystkim i zapraszania nowych członków społeczności.

4 komentarze
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

4 odpowiedzi na “Załóż sobie portal społecznościowy”

 1. Jak załorzyć dobry portal pisze:

  MAM PYTANIE
  Czy te serwisy do tworzenia portali-blogów oferują też możliwość własnego IP.
  Gdzieś czytałem ze wtedy łatwiej wyszukiwarka je odnajduje…Chodzi mi o to jak zrobić by ten portal pojawiał się w pierwszej kolejności w wynikach wyszukiwania.
  Wiem że jest wiele serwisów do robienia stron,bezpłatnie i jest tam problem by te strony pojawiały się w wynikach…
  Wie ktoś coś może na ten temat? :-&

 2. Karolina pisze:

  jest nawet spoko . A tam

 3. Dagson pisze:

  Jak założyć własny portal społecznościowy i czy można za darmo?? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*