Wyłączenie dostępu do panelu sterowania

Działanie osób trzecich może narazić nasz komputer na niechcianą zmianę wielu ustawień konfiguracyjnych dostępnych z poziomu panelu sterowania. Skutkować to może odinstalowaniem ważnych programów, ulubionych gier, bądź też zainstalowaniem niechcianych plików. W najgorszym przypadku może spowodować nawet niekontrolowaną przez nas zmianą hasła do profilu użytkownika. Dlatego warto zaoszczędzić sobie wiele czasu na ewentualną re-konfigurację systemu, blokując dostęp do panelu sterowania. W znacznym stopniu bowiem utrudni to ingerencje w określone funkcje systemu.

Do dzieła!
Na początku musimy dostać się do funkcji >>Edytor lokalnych zasad grup<<. W tym celu używając skrótu klawiszowego Win +R, wpisujemy w okienku “Uruchom” polecenie gpedit.msc.


Po wyświetleniu edytora grup lokalnych przechodzimy do: Konfiguracja użytkownika>> Szablony administracyjne>> Panel sterowania.  Z wyświetlonych po prawej stronie opcji wybieramy >>Zabroń dostęp do Panelu sterowania. Po czym zaznaczamy opcję >>Włączone<<.


Gotowe. Aby zmiany zostały wprowadzone wystarczy się ponownie zalogować, bądź ponownie uruchomić system Windows.
W taki sposób całkowicie wyłączyliśmy możliwość dostania się do panelu sterowania. Nawet po wpisaniu w okienku “Uruchom” polecenia control.exe, nikt niedostanie się do panelu.
Microsoft daje również możliwość ukrycia tylko niektórych opcji dostępnych standardowo w panelu sterowania. Warto przyjrzeć się temu z bliska, do czego zachęcam.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: