Stwórz sobie jAlbum

Stworzenie ładnego, estetycznego albumu na potrzeby strony www to rzecz nie taka prosta. No chyba że… mamy pod ręką darmowy, funkcjonalny i na prawdę dobry program o niezbyt tajemniczej nazwie – jAlbum. Wówczas w trybie ekspresowym stworzymy przyjazną, wygodną w obsłudze i ładnie wyglądającą galerię z naszych zdjęć, którą możemy szybko i łatwo zaimplementować w naszą witrynę internetową.

Z racji, iż jAlbum jest programem bezpłatnym, możemy go bez najmniejszych problemów ściągnąć z internetu, również w polskiej wersji językowej. Po instalacji, możemy od razu przejść do tworzenia własnego albumu.

W tym celu zaznaczamy zdjęcia, które zamierzamy wrzucić do galerii i przeciągamy do okna głównego programu, bądź korzystamy z buttona Dodaj obrazy. Po dodaniu obrazów do bazy danych, program zapyta o informacje na temat projektu – jego nazwę, słowa kluczowe (tagi), oraz opis albumu.

Po zatwierdzeniu powrócimy do okna głównego programu, w którym wyświetlone będą już załadowane przez nas zdjęcia.

W miejscu tym możemy wybrać też wygląd ostateczny galerii stworzonej przy pomocy jAlbum, a czynimy to w lewej części okna głównego, w sekcji Skórka i Wygląd. W podglądzie będzie wyświetlana wizualizacja danej skórki.

Po wybraniu klikamy po lewej stronie button Utwórz album. Program przejdzie do przetwarzania danych, co może chwilkę potrwać, zależnie od ilości wgranych przez nas danych (liczby i rozmiarów zdjęć).

Na koniec procesu jAlbum wyświetli okienko potwierdzające wygenerowanie galerii.

Możemy tu włączyć podgląd galerii, bądź od razu przejść do folderu z utworzonymi plikami, w celu ich przejrzenia, czy wgrania na serwer ze stroną www.

Informacje o programie:
Nazwa: jAlbum
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *