Rainlendar – kalendarz na pulpicie

Chcesz nieco ożywić swój pulpit, a jednocześnie zwiększyć jego funkcjonalność? A co powiesz na kalendarz? Zdecydowanie ładniejszy od systemowego i zdecydowanie bardziej przydatny, ze względu na swoje możliwości… Taki jak Rainlendar.

Tym bardziej, że jest to program darmowy, zajmujący niewiele miejsca na dysku i pożerający niewiele zasobów systemowych.

Po jego uruchomieniu naszym oczom ukaże się niewielki, przejrzysty kalendarz, który dowolnie możemy konfigurować.

Dostęp do niego otrzymujemy również z poziomu zasobnika systemowego, gdzie wyświetlana ikona wskazuje liczbę aktualnego dnia miesiąca.

Klikając nań PPM wyświetlane jest menu, w którym mamy możliwość dodawania nowych wydarzeń i zadań do wykonania, o których Rainlendar będzie nam przypominać, zmiany wyświetlanego miesiąca, czy zmieniania opcji.

Po kliknięciu LPM w pozycję z menu Opcje… wyświetlone zostanie okno z możliwością dokonania zmian ustawień programu. Wśród nich znajdziemy takie parametry, jak przeźroczystość kalendarza, jego uruchamianie wraz ze startem systemu, położenie względem reszty otwartych okien Windowsa (np. pod spodem, na wierzchu, na pulpicie), skórki (możliwość ściągania dodatkowych z internetu), skróty klawiszowe i wiele innych.

Rainlendar to nie tylko ładniejsza alternatywa dla systemowego kalendarza, ale i rozszerzenie pulpitu o dodatkowe możliwości. Ponadto jeśli codziennie masz wiele spraw do załatwienia, o których wypadałoby pamiętać, Rainlendar może ci o nich przypominać.

Informacje o programie:
Nazwa: Rainlendar
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

2 komentarze
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

2 odpowiedzi na “Rainlendar – kalendarz na pulpicie”

  1. Mirek pisze:

    Świetny program, szkoda tylko, że nie można dopisywać dni świątecznych, bo np. 24 grudnia jest dla Rainlanera dniem powszednim.

  2. Stan pisze:

    Jak go powiększyć na pulpicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*