Strona główna Telefony Pierwszy smartfon FullHD z 440 ppi

Pierwszy smartfon FullHD z 440 ppi

przez CoreBlog
ikona telepraca

ikona telepracaW grudniu 2012 roku na rynku powinien pojawić się smartfon marki HTC o rozdzielczości 1920×1080 pikseli przy 440 ppi (pikseli na cal) i 5 calach. Piękny obraz o dużej szczegółowości ma być głównym atutem modelu HTC J Butterfly. Czy to jednak wystarczy, by przyciągnąć do siebie rzesze potencjalnych kupców i zachęcić ich do transakcji?

Oczywiście nie jest to jedyny model w wyścigu o najlepszy obraz w branży smartfonów. Swój udział w walce o prym zapowiedziało LG (z ekranem 440 ppi) oraz Sharp (z ekranem 443 ppi). Jednak jako pierwszy obsługujący FullHD na rynku pojawi się HTC J Butterfly wyposażony nie tylko w dopieszczony wyświetlacz, ale i w procesor Quad Core 1,5 GHz. Niewielkie urządzenie o rozmiarach 143 na 71 mm i wadze 140 gramów ma posiadać baterię o pojemności 2020 mAh. Na ile wystarczy akumulator z tak zaawansowanym ekranem? Jeszcze nie wiadomo, gdyż testy dopiero trwają.

HTC J Butterfly będzie włączony do zimowej oferty japońskiej sieci komórkowej Au. Urządzenie będzie mogło wyświetlać specjalne programy telewizyjne dedykowane dla telefonów komórkowych, będzie także zgodne z japońską dotykową kartą płatniczą oraz posiadać będzie wbudowane alerty rządowe na temat trzęsień ziemi i innych zagrożeń. Biorąc pod uwagę zmiany klimatu i radykalne anomalia pogodowe widoczne w ostatnich latach w Polsce, może i u nas okazać się to przydatne.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz