Strona główna Telefony Mapa nadajników GSM/UMTS/LTE

Mapa nadajników GSM/UMTS/LTE

przez CoreBlog
ikona btsearch

ikona btsearchJeśli zamierzasz zaopatrzyć się w internet z firmy zajmującej się przede wszystkim telefonią komórkową, zapewne zastanawiasz się, jak będzie wyglądała sprawa z zasięgiem w twojej sieci. Czy będzie on wystarczający? To wszystko zależy m.in. od gęstości rozstawienia nadajników oraz od odległości do najbliższego nadajnika sieci, w której zamierzasz kupić usługę. Skąd się dowiedzieć, gdzie znajdują się nadajniki konkretnej sieci?

Do tego celu posłuży nam witryna znajdująca się pod adresem http://mapa.btsearch.pl/

Jest to aplikacja webowa oparta o mapy dostarczone przez Google, przez co dla większości użytkowników przedstawiony tu interfejs i sama obsługa będą znajome. W górnej części okna znajduje się pole, w którym użytkownik wpisuje zapytanie – tj. adres lub nazwę interesującej go lokacji (w przykładzie: „Wrocław, Rondo Reagana”).

Po przeładowaniu mapy – witryna pokaże interesującą nas okolicę wraz z naniesionymi kolorowymi „szpilkami”. Każda szpilka to nadajnik, każdy kolor owej szpilki określa różne firmy (kolejność alfabetyczna):

Fioletowy – Play
Lazurowy – Aero2
Różowy – T-Mobile
Zielony – Plus
Żółty – Orange

W przypadku, gdy jedna szpilka posiada kilka kolorów, oznacza to, że w tym samym miejscu znajdują się nadajniki kilku firm.

btsearch

Prosty interfejs, łatwa obsługa i przejrzystość, a przede wszystkim ważne dane - oto zalety mapy BTSearch

Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat konkretnego nadajnika, wystarczy kliknąć na szpilkę, by zostały wyświetlone podstawowe informacje, takie jak: technologia nadajnika (GSM/UMTS/LTE), adres czy numer lokalizacyjny GPS.

Oczywiście w ten sposób nie uzyskamy pewności, czy w danym miejscu (np. naszego zamieszkania) będziemy łapać odpowiednio mocny sygnał, by internet działał bez większych problemów. Jednak możemy to określić z pewną dozą dokładności, tym bardziej, jeśli najbliższy interesujący nadajnik będzie się znajdował ok. 200 metrów od nas – możemy być właściwie pewni dobrego zasięgu, jeśli natomiast najbliższy nadajnik będzie oddalony o 2 km, możemy mieć spore problemy z zasięgiem. Wszystko oczywiście też zależy od ukształtowania terenu oraz od budowli, które „stoją na drodze” pomiędzy nami a nadajnikiem. Jeśli dzieli nas kilka wieżowców – możemy być pewni, że będą one „zatrzymywały” sygnał. Jeśli natomiast za oknem mamy widok na gołe pole – np. łąkę, wówczas sygnał będzie dolatywał do nas bez większych oporów.

Tak czy inaczej – BTSearch to bez wątpienia przydatne narzędzie, które pozwoli nam dość łatwo określić, która sieć powinna oferować najlepszy sygnał w interesującej nas okolicy. To bez wątpienia ważna kwestia w analizowaniu poszczególnych ofert usługodawców.

Powiązane artykuły

6 komentarze

Daroo 17 września, 2013

Powiedzmy sobie szczerze gdy działa nadajnik nieobciążony to zawsze wszystko będzie działało ale czemu jest to robione w miastach gdzie jest mała aglomeracja to przekracza sens tych gdzie czekają na znacząca alternatywę kabla (swich – modem) i CP. Ogólnie życzę powodzenia ale przy tego typu rozmieszczeniu można liczyć oby na 2015 rok

cef 4 października, 2013

ta mapa jest niedokładna i są pewne przekłamania, podane współrzędne masztów nieprawidłowe, zaznaczenia lokalizacji na mapie również

tym 6 marca, 2014

Od kiedy PLAY ma swoje nadajniki…..? Proponuje zaktualizowac pokrycie.

kt 26 maja, 2014

Play ma bardzo duzo swoich nadajników !!

raffi 4 listopada, 2014

czatuję z kimś kto używa messengera w tel. Czasem pojawia się informacja że wysłano z konkretnego nadajnika. Czy to znaczy że się przemieszcza czy będąc w jednym miejscu tel logować się do różnych nadajników? Będę wdzięczny jeśli ktoś mi odpowie konkretnie

pio 25 stycznia, 2016

jako, że rozróżniam tylko dwa kolory – ładny i brzydki – chciałem zapytać co to za kolor “Lazurowy”

Napisz komentarz