Komentarze w dokumentach OpenOffice

Pakiet OpenOffice (LibreOffice) daje użytkownikom możliwość wstawiania w odpowiednich miejscach pliku komentarzy, przy pomocy których można wyjaśnić pewną sprawę, uściślić coś lub zwrócić na coś uwagę użytkownika, który będzie dokument przeglądał w formie elektronicznej. Wstawianie ich jest proste, a mogą się okazać przydatne podczas pracy na dokumentach.

W pierwszej kolejności powinniśmy kliknąć kursorem myszy w dowolnym miejscu dokumentu, w którym chcielibyśmy wstawić komentarz. Następnie wchodzimy w pasku menu pod pozycję Wstaw, a tam wybieramy Komentuj… Można też posłużyć się skrótem klawiszowym CTRL + ALT + N.

Po tej czynności na ekranie dokumentu pojawia się żółte pole z miejscem na wpisanie komentarza. Treść komentarza, podobnie jak zwykły tekst, podlega formatowaniu – można go pochylać, pogrubiać, ustawiać podkreślenie, wstawiać indeksy dolne i górne itd.

W razie chęci usunięcia komentarza, wystarczy kliknąć w żółtym polu z wpisem strzałkę w dół i z rozwijanej listy wybrać Usuń komentarz.

Można tu też usunąć wszystkie komentarze danego autora (w przykładzie autor jest nieznany), bądź po prostu wszystkie komentarze zamieszczone w danym dokumencie.

2 komentarze
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

2 odpowiedzi na “Komentarze w dokumentach OpenOffice”

 1. Magda pisze:

  Witam,
  Jak w komentarzu zmienić autora aby zamiast “nieznany” widniało np. moje imię i nazwisko?

  Pozdr.,
  M.

 2. yamaykee pisze:

  @Magda

  Narzędzia -> Opcje -> Dane użytkownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *