Strona główna Ogólna Jak nagrać obraz ISO?

Jak nagrać obraz ISO?

przez CoreBlog

Zwykle obraz płyty służy nam po to, aby odczytać go przy pomocy odpowiedniego emulatora – np. Daemons Tool albo Alcohol. Ale zdarza się też, że uruchomienie niektórych aplikacji wymaga nagrania ich obrazu ISO na płytę CD lub DVD, włożenia jej do napędu i zrestartowaniu komputera przy włączonym bootowaniu z napędu optycznego. I wówczas niektórzy użytkownicy mają problem, bo obraz ISO nagrali, a sprzęt i tak programu nie widzi. Dlaczego? Bo popełnili podstawowy błąd.

A mianowicie taki, że nagrali cały, pojedynczy plik obrazu płyty na CD/DVD, zamiast zawartości tego pliku. Jak więc należy nagrać ISO na nośnik optyczny? To nic skomplikowanego, wystarczy po prostu wybrać odpowiednią opcję w programie nagrywającym. W Nero wystarczy wejść w sekcję Kopia zapasowa i wybrać ikonę Nagraj obraz na dysku. Wybieramy wówczas interesujący nas plik z obrazem płyty i zatwierdzamy.

Reszta operacji przebiega tak samo jak w przypadku nagrywania najzwyklejszej płyty z danymi.

Jeśli nagrasz obraz płyty ISO prawidłowo na płycie, nie powinieneś mieć żadnych problemów z uruchomieniem programu Memtest, czy Linuxa w wersji LiveCD (np. Knoppix).

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Paweł 7 czerwca, 2014

U mnie występuje trochę inny problem. Mianowicie obrazy iso nagrywają się świetnie na płytach CD natomiast nie chcą na płytach DVD. Płyty nie chcą bootować, mimo, że program pokazuje, że płyta jest nagrana prawidłowo. Dodam,że próbowałem na różnych programach np. Burning free, czy Ashampoo….Nie mogę zlokalizować, gdzie tkwi problem. Być może moja nagrywarka nie daje rady, mam Toshibe P500 1GG, albo nie właściwy rodzaj płyty DVD.

Odpowiedz
Rafał 12 czerwca, 2014

Witam,
Tak jak napisał Paweł na Toshibie Satellite A300 jest podobny przypadek. Win XP na CD normalnie bootuje, natomiast na płytach DVD proces bootowania zatrzymuje się na migającym wskaźniku. Też się zastanawiam czy nagrywarka DVD jest w stanie uruchomić obraz z płyt DVD.

Odpowiedz
Sieczken 2 czerwca, 2015

Przepraszam że odświeżam temat, ale może kolejna osoba sobie z tym poradzi 🙂
Zwróćcie uwagę na to z jaką prędkością nagrywacie płytę ja zalecam najniższą ;D nagrywacie z obrazu ISO czy jakieś rozsiane pliki? To musi być koniecznie ISO inaczej, ani rusz :/

Odpowiedz
Kangur 6 czerwca, 2015

Zależy co nagrywasz, ale w przypadku np. gier czy coś to tylko ISO. Rozsiane pliki to oczywiście zdjęcia, choc teraz pozostaje do dyskusji czy warto przechowywac zdjecia na płytach CD/DVD

Odpowiedz

Napisz komentarz