Impress – przejście do wybranego slajdu

Posiadasz rozbudowany pokaz slajdu, składający się np. z wielu różnych rozdziałów i chciałbyś dowolnie, np. ze spisu treści przeskakiwać pomiędzy rozdziałami? Może się to przydać, kiedy nie zdążysz omówić całego pokazu, a przy następnej okazji chciałbyś rozpocząć, od wybranego rozdziału pokazu. Możesz stworzyć prezentację, która będzie „reagować” w odpowiedni sposób na to, co klikniesz… czyli np. na odpowiednią pozycję w menu.

Być może po prostu czasem też chcesz ominąć jakąś część pokazu slajdów. W tym celu możesz cały czas klikać LPM bądź spacją, aby program przechodził samoczynnie do kolejnego slajdu, ale może to być czasochłonne, w przypadku dużej liczby stron, a zarazem niespecjalnie eleganckie.

Łatwiej będzie zaznaczyć wybrany element (fragment tekstu), który ma prowadzić do odpowiedniej strony (w przykładzie zaznaczono tekst: „OpenOffice”). Następnie na pasku menu klikamy Wstaw i tam wybieramy Hiperłącze.

W wyświetlonym oknie, po lewej stronie wybieramy ikonę Dokument, a następnie w sekcji Cel w dokumencie klikamy na ikonkę symbolizującą kółko z kropką w środku i wybieramy pożądany slajd.

Zatwierdzamy i… w ten oto sposób możemy wykonać interaktywne menu, spis treści czy różne ciekawe przejścia pomiędzy slajdami, które niekoniecznie po sobie następują wedle konspektu prezentacji.

Jedna odpowiedź do “Impress – przejście do wybranego slajdu”

  1. jan pisze:

    :) :) dzięki za pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*