Blokowanie wyszukiwania utraconych plików ze skrótów (Windows XP)

Czasem się zdarza, że odinstalujemy jakiś program, lecz pozostają po nim skróty. Może też się zdarzyć, że w wyniku awarii lub pomyłki utracimy program, z którego ciągle korzystaliśmy. Wówczas po kliknięciu ikony skrótu, który nie ma do czego się odnieść… system rozpoczyna automatyczne wyszukiwanie owego pliku. Zwykle bezskutecznie, marnując przy tym nasz czas i nasze nerwy. Można to na szczęście wyłączyć.

W tym celu uruchamiamy edytor rejestru (w polu Uruchom, wybieranym z menu Start, wpisujemy wyrażenie „regedit” i klikamy Enter). W rejestrze wyszukujemy wpisu o adresie:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer


Tam, w wolnym miejscu, po prawej stronie okna, klikamy PPM i wybieramy z rozwiniętego w ten sposób menu polecenie Nowy, a następnie Wartość DWORD. Utworzonemu w ten sposób wpisowi nadajemy nazwę NoResolveSearch i naciskamy dwa razy Enter. W oknie, które nam się wyświetli wpisujemy cyfrę 1 w polu Dane wartości.

Teraz wystarczy tylko uruchomić ponownie system, aby załadował sobie nowe dane z rejestru i już powinno wszystko działać, tak jak chcemy.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*