Strona główna Ciekawostki Anonymous atakuje Koreę Północnąa. Mają też żądania do Kim Dzong Una

Anonymous atakuje Koreę Północnąa. Mają też żądania do Kim Dzong Una

przez CoreBlog
4752
anonymous pan
Grupa Anonymous jest znana z hakerskiej aktywności w sieci. Tym razem swoje działania skierowania  w kierunku reżimu Korei Północnej. Żądają m.in. wprowadzenia demokracji i dymisji Kim Dzong Una.

W momencie gdy sytuacja polityczna wokół Korei Północnej robi się coraz bardziej napięta, do akcji wkracza grupa Anonymous. Wystosowali żądania do Kim Dzong Una, a groźbą za ich niespełnienie ma być fala ataków wymierzona w sieciową infrastrukturę północnokoreańskiego reżimu.
Anonimowi żądają dymisji Kim Dzong Una, ustanowienia demokracji w Korei Północnej, zniesienia obowiązującej tam cenzury internetu oraz rezygnacji z programu nuklearnego. W oficjalnym liście piszą: “Najpierw usuniemy wasze pliki, a później cały dyktatorski rząd”.

anonymous hacking

Oczywiście szanse na to, że Korea Północna ustosunkuje się chociażby do jednego z tych żądań, są równe zeru, niemniej jednak akcja wymierzona w reżim już się rozpoczęła. Anonimowi twierdzą, że posiadają dostęp do 15 tysięcy kont powiązanych z propagandowym serwisem Uriminzokkiri.com i do najważniejszych północnokoreańskich serwerów.

Ataki Anonimowych przynoszą oczekiwany efekt. Spróbujcie wejść na wspomniany serwis – w tej chwili jest to raczej niemożliwe. Poza tym, grupa przejęła oficjalny propagandowy profil na Twitterze (15 tysięcy obserwujących) oraz konto na Flickr, czego efekty można zobaczyć na poniższych obrazkach. Robi się dosyć ciekawie. Myślicie, że Korea ustąpi w takiej sytuacji?

obrazek 1

obrazek 2

Z pełną treścią listu wystosowanego przez Anonimowych do Kim Dzong Una można zapoznać się w tym miejscu.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz