4 i 8 razy więcej niż HD

Na zbliżającej się konferencji CEATEC, która ma mieć miejsce w Japonii między 4 a 6 października bieżącego roku, największe sławy rynku elektronicznego – Sony, Panasonic i Toshiba, chcą zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania w branży telewizorów. Tym razem kierunek rozwoju ich produktów nie ruszył ku poprawie efektów 3D, a ku zwiększeniu rozdzielczości ekranów.

Dlatego też na CEATEC zaprezentowane mają zostać telewizory firm Panasonic, Toshiba i Sony, których rozdzielczości mają być czterokrotnością i ośmiokrotnością dzisiejszych standardów zestawów HD. Oznacza to, że w przeciwieństwie do dotychczasowej rozdzielczości 1.920 na 1.080 pikseli, przyszłe telewizory będą miały do zaoferowania np. rozdzielczość rzędu 3.840 na 2.160 pikseli.

Zgodnie z zapowiedziami producentów 84-calowa wersja takiego telewizora (która ma trafić do sprzedaży pod koniec listopada) ma kosztować ok. 20 tysięcy dolarów. Pytanie tylko, skąd wziąć filmy w takiej rozdzielczości i jak wykorzystać pełną „moc” nowego sprzętu?

1 Komentarz
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Jedna odpowiedź do “4 i 8 razy więcej niż HD”

  1. dragon daro pisze:

    Kurde, czyli co, pojawi się nowy format obrazy, ulepszone Full HD? Fajnie :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*