Strona główna Ciekawostki 4 i 8 razy więcej niż HD

4 i 8 razy więcej niż HD

przez CoreBlog
ikona tv

ikona tvNa zbliżającej się konferencji CEATEC, która ma mieć miejsce w Japonii między 4 a 6 października bieżącego roku, największe sławy rynku elektronicznego – Sony, Panasonic i Toshiba, chcą zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania w branży telewizorów. Tym razem kierunek rozwoju ich produktów nie ruszył ku poprawie efektów 3D, a ku zwiększeniu rozdzielczości ekranów.

Dlatego też na CEATEC zaprezentowane mają zostać telewizory firm Panasonic, Toshiba i Sony, których rozdzielczości mają być czterokrotnością i ośmiokrotnością dzisiejszych standardów zestawów HD. Oznacza to, że w przeciwieństwie do dotychczasowej rozdzielczości 1.920 na 1.080 pikseli, przyszłe telewizory będą miały do zaoferowania np. rozdzielczość rzędu 3.840 na 2.160 pikseli.

Zgodnie z zapowiedziami producentów 84-calowa wersja takiego telewizora (która ma trafić do sprzedaży pod koniec listopada) ma kosztować ok. 20 tysięcy dolarów. Pytanie tylko, skąd wziąć filmy w takiej rozdzielczości i jak wykorzystać pełną „moc” nowego sprzętu?

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

dragon daro 11 października, 2012

Kurde, czyli co, pojawi się nowy format obrazy, ulepszone Full HD? Fajnie 😀

Odpowiedz

Napisz komentarz