Strona główna Ciekawostki Wyzwanie dla studentów – programistyczna walka o 25 000 zł!

Wyzwanie dla studentów – programistyczna walka o 25 000 zł!

przez CoreBlog
2rxw3m3ke9uscwo8wc

Rusza VIII edycja ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge. Już po raz ósmy studenci informatyki i kierunków pokrewnych mają szansę zawalczyć o atrakcyjną Nagrodę Główną w konkursie organizowanym przez firmę ABB. Temat przewodni do zaprogramowania w tym roku to „Dom + technologia = lepsze życie” – czyli rozwiązania wspierające życie domowe.

Projekty mogą dotyczyć różnych obszarów, takich, jak: oszczędzanie wody i energii, systemy zarządzania i automatyki, ułatwienia codziennych obowiązków, organizacja multimediów
i zasobów domowych, efektywny wypoczynek.

Konkurs przebiega w trzech etapach; w pierwszym, trwającym od 10 do 30 marca wystarczy zebrać
2- lub 3-osobowy zespół i wypełnić zgłoszenie zawierające opis koncepcji na realizację pomysłu. Następnie, 12 najbardziej obiecujących koncepcji zostanie zakwalifikowanych do etapu II, w którym studenci będą pracowali nad jego wdrożeniem w postaci działającego oprogramowania. Podczas Wielkiego Finału (9 czerwca 2015) w krakowskiej siedzibie Centrum Systemów Informatycznych ABB, 5 najlepszych ekip zawalczy o Nagrodę Główną – 25 000 zł dla zespołu. Dla pozostałych laureatów firma przygotowała atrakcyjne nagrody rzeczowe – iPady i dyski przenośne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.itchallenge.pl oraz na Facebooku.

ABB IT Challenge to coroczny, ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB.  W latach 2007-2012 ocenie podlegały prace dyplomowe z obszaru IT. Od roku 2013 projekt odbywa się w zmienionej formule – ideą konkursu jest zespołowa praca nad innowacyjnymi projektami informatycznymi, które odpowiadają na potrzeby i wyzwania otaczającej rzeczywistości.

***

pic.3

 

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:

 Alicja Przybyło

Centrum Systemów Informatycznych ABB

tel. 22 223 93 76

alicja.przybylo@pl.abb.com

Centrum Systemów Informatycznych ABB jest częścią Grupy ABB – globalnego lidera w dziedzinie technologii energetyki i automatyki. ABB realizuje szereg różnorodnych działań biznesowych, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie kontynenty świata. Działając w około 100 krajach i zatrudniając ponad 130 tys. osób, wytycza najwyższe standardy w branży.

W Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie i w Łodzi pracuje ponad 350 specjalistów z branży IT. Programiści, analitycy, szefowie projektów, specjaliści baz danych i projektanci aplikacji internetowych, odpowiedzialni są za funkcjonowanie globalnych systemów komputerowych ABB.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz