Strona główna Bezpieczeństwo Uwaga! Jesteś graczem? Prawie 7 tysięcy prób infekcji dziennie

Uwaga! Jesteś graczem? Prawie 7 tysięcy prób infekcji dziennie

przez CoreBlog
images
gracze pan

Ataki mają na celu uzyskanie dostępu do danych osobistych, takich jak hasła do gier online i systemów płatności.

W ubiegłym roku każdego dnia eksperci z Kaspersky Lab rejestrowali średnio 7 tysięcy prób infekowania graczy złośliwym oprogramowaniem.
W przypadku zagrożeń dla graczy szkodliwi użytkownicy koncentrują się na kradzieży awatarów i obiektów wykorzystywanych w konkretnych grach. Mogą to być bronie, zbroje i inne wirtualne elementy związane z danym uniwersum. Skradzione obiekty są sprzedawane za prawdziwe pieniądze na portalach aukcyjnych na całym świecie i w wielu przypadkach jest to całkiem skuteczny sposób na szybkie zarobienie brudnych pieniędzy.

gracze
Cyberprzestępcy kradną także informacje związane z bankowością i systemami płatności online – dane te mogą posłużyć do wyciągnięcia pieniędzy bezpośrednio z kont bankowych atakowanych graczy. (np. poprzez płacenie za gry MMORPG)
Według statystyk Kaspersky Lab każdego dnia cyberprzestępcy aktywują średnio 10 kampanii spamowych mających na celu rozsyłanie szkodliwych odsyłaczy wycelowanych w graczy, co w efekcie przekłada się na 500 prób infekowania użytkowników przez przeglądarki WWW dziennie. Analitycy z Kaspersky Lab zarejestrowali w 2012 r. łącznie 15 milionów ataków phishingowych, w których cyberprzestępcy wykorzystali sfałszowane strony imitujące witryny producentów gier. Każdego dnia wykrywano około 50 000 przekierowań na takie strony phishingowe.
Źródło: Kaspersky Lab

Powiązane artykuły

Napisz komentarz