Strona główna Ciekawostki Pokerstars jako pionier technologii time freeze w pokerze!

Pokerstars jako pionier technologii time freeze w pokerze!

przez CoreBlog
Nadal

W tym roku European Poker Tour szykuje nie lada gratkę dla wielbicieli najnowszych technologii. Najbardziej atrakcyjny turniej pokera on-line zaszczyci swą obecnością niesamowity tenisista Rafael Nadal. Wielokrotny mistrz turniejów szlemowych, tenisista wciąż u szczytu kariery, pokochał pokera i rywalizację on-line.

Nadal

W pokerowym świecie Rafael Nadal zyskał sławę kiedy w grudniu 2013 r. wygrał European Poker Tour, a otrzymane tysiące dolarów przekazał na cele charytatywne. Bieżące pokerowe poczynania Rafaela można śledzić na żywo, wyszukując ID Rafa Nadal na PokerStars.com

W tym sezonie każdy pokerowy ruch czy gest Nadala, będzie rejestrowany przez kamery cyfrowe, zresztą zaprojektowane specjalnie do tego celu. Zdjęcia z kilkudziesięciu sztuk high-end’owego sprzętu zostaną zmontowane w film prezentujący najlepsze momenty EPT.

W Best of EPT, wykorzystana zostanie technologia “time freeze”, znana również jako “bullet time”  oraz efekt “slow motion” – zabiegi chętnie stosowane przy najpoważniejszych produkcjach filmowych. Zamrożenie ekranu lub znaczne spowolnienie obrazu pozwala dojrzeć to, co zdaje się niezauważalne. Obserwator jest w stanie zauważyć i przeanalizować każdy pojedynczy moment i zachowanie aktora, czy w przypadku EPT gracza.

Technologia time freeze w kontekście rozgrywek pokerowych została wykorzystana po raz pierwszy w 2013 roku, nomen omen właśnie do rejestracji gry Rafaela Nadala. W tym roku ma być jeszcze bardziej dopracowana.

European Poker Tour jest turniejem międzynarodowym, aktualnie uznawanym za najbardziej atrakcyjne tego rodzaju wydarzenie na świecie. Tegoroczny turniej będzie jubileuszowym, 10-tym w historii. Zagości w największych europejskich miastach. Jakość wydarzenia podkreśla najnowsza technologia zaplecza event’u oraz niebagatelne stawki nagród. Mimo ekskluzywnych gości i oprawy, wejściówki na turniej są dostępne on-line już za kilka euro. Kwalifikacje rozgrywane są codziennie, a na PokerStars.com znaleźć można wiele regularnych turniejów i satelitów pokera, aktywnych całą dobę.

Jeśli umiejętności i szczęście zaprowadzą gracza wysoko, może on liczyć na nagrody liczone w setkach tysięcy euro.

Siedzibami EPT jest równolegle 8 miast, jednak wielki finał jest tylko jeden i ma miejsce w kasynie w magicznym Monte Carlo. Organizatorem festiwalu jest największy na świecie serwis pokera on-line, PokerStars.com.

Na PokerStars.com można znaleźć ogromną liczbę aktywnych stołów i graczy, chętnych podjąć rękawice o każdej porze dnia i nocy.

W podziękowaniu dla swoich fanów, serwis realizuje również fascynujący projekt filmowy – dokumentację rozgrywek Rafaela Nadala. Poza time freeze i slow motion, w filmie zostanie zastosowany efekt obrócenia. Innowacyjne kamery zostaną zamontowane specjalnie na te wydarzenia wokół stołu pokerowego i zsynchronizowane do robienia zdjęć w odstępach 100 milisekund. Połączone później w ramach wideo stworzą emocjonujący efekt zwolnionego w tempie obrotu wokół gracza w najbardziej ekstremalnych momentach rozgrywek.

Materiał filmowy realizowany jest w partnerstwie z wytwórnią Shine North / Princess Productions. Rafael Nadal mimo że niezwykle istotną, nie będzie jednak jedyną gwiazdą EPT. W produkcji znajdzie się wiele figur świata sportu, a premiera tego najbardziej wyczekiwanego pokerowego dokumentu ma ukazać się światu jeszcze w tym roku. Czekamy niecierpliwie i trzymamy kciuki za wow effect!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz