Testowanie szybkości połączenia internetowego

To, że dostawca internetu zapewnia cię, iż twoje połączenie ze światem ma daną prędkość, nie znaczy, że faktycznie tak jest. Nawet można powiedzieć, że na pewno tak nie jest. Często jest niestety tak, iż firmy łapią klientów na chwytliwe hasełka, mimo iż nie są w stanie zapewnić obiecanej szybkości łącza. Na szczęście możesz w szybki i łatwy sposób sprawdzić, jaka jest faktyczna szybkość twojego połączenia ze światem.

Wystarczy, że wejdziemy na stronę: http://testmy.net i tam na głównej stronie, mniej więcej w jej połowie klikamy w jeden z dostępnych buttonów:
- TestMy Download (testowanie prędkości pobierania danych z internetu)
- TestMy Upload (testowanie prędkości wysyłania danych do internetu)
- TestMy Express (podwójny test)

Następnie, po przeładowaniu się strony, wybieramy rodzaj testu:
- SmartTest – automatyczny test, algorytm sam ustali na jak dużej próbce danych będzie przeprowadzał testy twojego łącza
- Select Test Size – wybierz ręcznie wielkość pliku testowego

Po wybraniu należy chwilę poczekać, aż TestMy dobiegnie końca. Zależnie od wielkości pliku testowego cała operacja może trwać dłużej bądź krócej.

Na koniec wyświetlane są wszelkie dane na temat twojego połączenia internetowego, włącznie z wykresem pokazującym wyniki testu oraz nazwą twojego dostawcy (swoją drogą – możesz zobaczyć, jakie są inne wyniki twojego dostawcy, jeśli już takie badania ktoś przeprowadzał).

Dzięki wynikom ze strony http://testmy.net możesz samemu ocenić, czy z własnego łącza możesz być zadowolony, czy raczej powinieneś kłócić się z dostawcą, że nie spełnia swoich obietnic.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: