Sharks Cove – czyli miniPC z Windows 8.1

ikona_windowsFirma Microsoft, we współpracy z CircuitCo postanowiła zawalczyć nieco na rynku miniPC, gdzie dużą popularnością cieszy się m.in. słynny Raspberry Pi. Oprócz miniaturowych wymiarów i dobrej wydajności, ma charakteryzować się również tym, że będzie na nim zainstalowany system Windows 8.1.

Na dzień dzisiejszy Sharks Cove dostępny jest w tzw. pre-orderze, ale już teraz możemy podać kilka szczegółów na temat nadchodzącego sprzętu. Na płycie głównej będzie zabudowany procesor czterordzeniowy Intel Atom Z3735G działający z prędkością od 1.33 do 1.83 GHz. Ponadto 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Pamięć tę jednak będzie można rozszerzyć, dzięki wejściu na karty MicroSD.

shark-cove-windows-8.1

Czy jednak Sharks Cove może być konkurencją dla Raspberry Pi? Biorąc pod uwagę, że ten ostatni kosztuje około 35$, a nowy produkt sygnowany logo Microsoftu ma kosztować 299$, to wydaje się, że niespecjalnie. Ale od razu należy zaznaczyć, że obydwa produkty kierowane są do zupełnie różnych grup docelowych, dlatego też nie będą one dla siebie bezpośrednimi konkurentami.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*