Strona główna Ciekawostki Sharks Cove – czyli miniPC z Windows 8.1

Sharks Cove – czyli miniPC z Windows 8.1

przez CoreBlog

ikona_windowsFirma Microsoft, we współpracy z CircuitCo postanowiła zawalczyć nieco na rynku miniPC, gdzie dużą popularnością cieszy się m.in. słynny Raspberry Pi. Oprócz miniaturowych wymiarów i dobrej wydajności, ma charakteryzować się również tym, że będzie na nim zainstalowany system Windows 8.1.

Na dzień dzisiejszy Sharks Cove dostępny jest w tzw. pre-orderze, ale już teraz możemy podać kilka szczegółów na temat nadchodzącego sprzętu. Na płycie głównej będzie zabudowany procesor czterordzeniowy Intel Atom Z3735G działający z prędkością od 1.33 do 1.83 GHz. Ponadto 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Pamięć tę jednak będzie można rozszerzyć, dzięki wejściu na karty MicroSD.

shark-cove-windows-8.1

Czy jednak Sharks Cove może być konkurencją dla Raspberry Pi? Biorąc pod uwagę, że ten ostatni kosztuje około 35$, a nowy produkt sygnowany logo Microsoftu ma kosztować 299$, to wydaje się, że niespecjalnie. Ale od razu należy zaznaczyć, że obydwa produkty kierowane są do zupełnie różnych grup docelowych, dlatego też nie będą one dla siebie bezpośrednimi konkurentami.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz