Strona główna Ogólna Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną?

Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną?

przez CoreBlog
hulajnoga elektryczna

Hulajnogi elektryczne stały się niesamowicie popularne na polskich ścieżkach rowerowych. Dzięki nim z łatwością można poruszać się po zatłoczonych miastach i to w szybkim tempie. Wybierając hulajnogę elektryczną należy uwzględnić kilka aspektów. Poniżej najważniejsze elementy, o których należy pamiętać podczas wybierania sprzętu.

Jak jeździć na hulajnodze elektrycznej?

Hulajnoga elektryczna jest bardzo łatwa w obsłudze, dlatego staje się tak popularna. Wystarczy włączyć przycisk „start” i włączyć baterię, jedną nogą stanąć na podeście i odepchnąć się. Przy kierownicy jest pokrętło, którym ustawia się prędkość oraz hamulec do zachowania bezpieczeństwa. Należy pamiętać o regularnym ładowaniu hulajnogi. Posiada ona zazwyczaj wskaźnik ilości baterii, dzięki któremu wiadomo, jak długo będzie można używać sprzętu.

Czym kierować się podczas wyboru hulajnogi elektrycznej?

Przeznaczenie hulajnogi

Po pierwsze należy zastanowić się, gdzie hulajnoga będzie używana. Sprzęty różnią się od siebie wielkością kół, wagą, a także pojemnością baterii. Dodatkowe funkcje także mają ogromne znaczenie. Inna hulajnoga będzie doskonała na miejską ścieżkę rowerową a inna na tereny nierówne i nieutwardzone.

Budżet

Znaczącym elementem, którym należy się kierować jest budżet. Hulajnogi na szczęście są w coraz lepszych cenach, lecz nadal jest to duży wydatek. Jednak warto zastanowić się czy hulajnoga ma służyć do jazdy okazjonalnej czy każdego dnia będzie używana. Może warto zainwestować większe pieniądze na sprzęt, który będzie służył bardzo długo.

Z jaką prędkością ma jeździć hulajnoga?

Według przepisów ruchu drogowego można poruszać się na hulajnodze elektrycznej z prędkością maksymalnie 20 km/h, jednak modele dostępne w sklepach mogą jeździć o wiele szybciej. Jeśli więc ma jeździć tylko w mieście nie trzeba inwestować w szybką hulajnogę, jeśli jednak ma służyć poza miastem można postawić na szybszy egzemplarz.

Bateria

Zasada jest prosta im hulajnoga elektryczna ma większy zasięg tym ma mocniejsza baterię i użytkownik może z niej korzystać dłużej. Nie trzeba ładować jej tak często, a jak wiadomo z czasem baterie tracą swoją moc, więc im mocniejszy jest model tym lepszy i dłuższy będzie czas jazdy po latach użytkowania.

Waga hulajnogi i użytkownika

Tak jak każdy sprzęt hulajnogi elektryczne są dostosowane do wagi użytkownika. Dotyczy to także hulajnóg dla dzieci i młodzieży. Wybierając sprzęt należy zwrócić uwagę do jakiej wagi powinien być stosowany. Waga samej hulajnogi także ma ogromne znaczenie, ponieważ czasem trzeba ją przenieść, podnieść by wjechać na wysoki krawężnik lub włożyć do samochodu. Im lżejsza tym komfort użytkowania będzie lepszy.

Gadżety i dodatki

Jest to element, który najbardziej cieszy użytkowników, nie dość, że poprawiają komfort jazdy to także są bardzo praktyczne. Najlepsze gadżety do hulajnogi elektrycznej to:

  • Oświetlenie LED
  • Komputer pokładowy
  • Tempomat
  • Uchwyt na telefon

Hulajnoga elektryczna to połączenie doskonałej zabawy i funkcjonalności. Doskonale sprawdza się w mieście oraz na terenach nieutwardzonych.

Powiązane artykuły

1 Komentarzy

Tomek 18 lipca, 2022

Właśnie jestem na etapie szukania hulajnogi elektrycznej. Dziękuję za ten artykuł. Dla mnie to nie prędkość jest najważniejsza, tylko zasięg i czas działania.

Napisz komentarz