Strona główna Biznes Systemy ERP w zdalnym trybie pracy – co warto wiedzieć?

Systemy ERP w zdalnym trybie pracy – co warto wiedzieć?

przez CoreBlog
Systemy ERP w zdalnym trybie pracy 1

Wydarzenia ostatnich lat sprawiły, że termin pracy zdalnej już nikogo nie dziwi. Coraz większy procent przedsiębiorstw decyduje się na całkowitą zmianę trybu na zdalny bądź częściowe przejście na domowe wykonywanie obowiązków, zwane inaczej hybrydowym. Wiąże się to po części z redukcją kosztów utrzymania firmy, które jak wiadomo do najmniejszych nie należą.

Doskonale wiadomo, że cyfryzacja wszystkich procesów związanych z prowadzeniem firmy również jest wdrażana stopniowo do wszystkich działalności. Bez wspomagania działań przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, raczej nie wróży się żadnemu przedsiębiorstwu świetlanej przyszłości. Dziś trzeba śmiało przyznać, że połączenie pracy zdalnej z odpowiednimi systemami do zarządzania firmą, pełni kluczową rolę w kontekście wzrostu efektywności wykonywanych obowiązków zarówno u pracowników, jak i właścicieli.

System ERP niezastąpionym w kontekście prowadzenia firmy

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie programy ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) są podstawą w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej. Ich wdrożenie jest niemal konieczne wówczas, gdy planujemy jakikolwiek rozwój firmy na większą skalę. Co ciekawsze, systemy odpowiedzialne za kontrolę i planowanie zasobów przedsiębiorstwa wcale nie służą jedynie do celów pracy stacjonarnej. To doskonałe narzędzie spisujące się także w trybie zdalnym, gdzie może usprawnić szereg procesów związanych z prowadzeniem działalności.

Każdy program erp jest zbudowany z modułów. Te z kolei ustala się indywidualnie przy wdrażaniu go do konkretnej działalności. Z tego względu, każdy pracownik przypisany jest do swojego działu, w którym znajdują się wszystkie informacje potrzebne do jego pracy. Niemniej jednak, kontakt ze specjalistami z innych modułów jest bardzo łatwy i możliwy do zrealizowania w każdym momencie.

Systemy ERP w zdalnym trybie pracy 2

Jak ERP wpływa na pracę zdalną?

Modułowa struktura systemów ERP jest jak się okazuje kluczowa w kontekście pracy zdalnej. Każdy pracownik posiada na swoim komputerze służbowym dostęp do potrzebnych danych, dzięki którym jego praca będzie wykonywana szybciej i efektywniej. Dodatkowo, sam proces komunikacji jest w tym przypadku także na najwyższym poziomie. Systemy ERP są w tym kontekście niezawodne, co zdecydowanie odróżnia je od niektórych komunikatorów internetowych. Utrzymanie zdalnej kontroli nad firmą może więc odbywać się w niemal dowolnym miejscu na świecie.

Systemy ERP w chmurze

Możliwość wdrożenia ERP w modelu chmurowym to jedno z najczęściej wybieranych obecnie rozwiązań. Wszędzie tam, gdzie nie ma konieczności tworzenia indywidualnych zasobów serwerowych, oprogramowanie sterowania firmą w chmurze będzie najkorzystniejszą propozycją skierowaną do przedsiębiorcy. Widać to szczególnie w kontekście wymiany sprzętu ze stacjonarnego na przenośny. Nie ma wtedy obowiązku przenoszenia wszystkich danych na nowe dyski, ponieważ zgodnie z ideą chmury – znajdują się one w przestrzeni wirtualnej. Warto więc wziąć pod uwagę takie rozwiązanie w kontekście wdrażania systemów ERP dla swojej firmy.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz