Strona główna Ciekawostki Facebook Home. Zobaczymy wreszcie system od Facebooka?

Facebook Home. Zobaczymy wreszcie system od Facebooka?

przez CoreBlog
facebook logo

facebook panorama

4 kwietnia premiera tajemniczej androidowej niespodzianki od Facebooka. Przecieki wskazują na system operacyjny dla smartfonów.

Serwis Android Police opublikował bardzo poważnie wyglądające zrzuty ekranu z czegoś co wygląda jak Android z facebookową nakładką. Podobno jest to gorąco oczekiwany Facebook Home (on Android), czyli system operacyjny bazujący na Androidzie i bardzo głęboko zintegrowany z popularną społecznościówką.

Przecieki wskazują na bliskie powiązania Facebook Home z nakładką HTC Sense (wersja 4.5 dla Androida 4.1.2), co sugeruje że projekt powstał w ramach kooperacji Facebooka oraz tajwańskiego producenta smartfonów. Ile w środku pozostało z oryginalnego Androida? Tego nie wiemy, ponieważ Android Police nie zdołał zalogować się do systemu. ROM prawdopodobnie był wersją testową platformy, dostępną jedynie dla pracujących nad nią programistów Facebooka.

03

Przecieki sugerują, że zamiast konta Google do synchronizacji i działania usług w Facebook Home potrzebny jest nasz facebookowy profil. Wygląda na to, że wzorem rozwiązania znanego z tabletów Amazon Kindle, mamy tu odrębną gałąź ewolucyjną Androida. Raczej nie ma co liczyć na szerszą dostępność usług Google dla tak mocno zmodyfikowanej platformy.

02

Urządzeniem referencyjnym dla Facebook Home jest podobno tajemniczy HTC Myst – średniej klasy smartfon z dwurdzeniowym procesorem i ekranem 4,3 cala (HD 720p). Na temat funkcji zaszytych w Facebook Home wiadomo niewiele. Z drugiej strony tajemniczy projekt zadebiutuje już 4 kwietnia. Konferencja Facebooka zaczyna się o 10:00 czasu pacyficznego, czyli o godzinie 19:00 naszego czasu.

(ź): Android Police

Powiązane artykuły

Napisz komentarz