Strona główna Ogólna SARDU – tworzenie bootowalnych pamięci USB

SARDU – tworzenie bootowalnych pamięci USB

przez CoreBlog
ikona pendrive

ikona pendriveKiedyś do naprawy uszkodzonego systemu, który nie chciał się podnieść po awarii – tworzyło się tzw. dyskietkę startową, która miała mu w pomóc w rozruchu. Dziś już dyskietek się nie stosuje, ich miejsce zajęły dużo pojemniejsze, szybsze, a zarazem gabarytowo mniejsze i mniej problemowe pamięci Flash – takie jak pendrive. I dzięki programom takim jak SARDU możemy stworzyć bootowalną pamięć USB do różnych celów…

Ten darmowy, w pełni funkcjonalny program zajmujący ledwie kilkanaście megabajtów, o pełnej, rozwiniętej nazwie Shardana Antivirus Rescue Disk Utility, ma na prawdę spore możliwości, dzięki czemu zyskał sobie dużą popularność wśród użytkowników PC-tów.

Program ten posiada tę zaletę, iż za jego pomocą możemy tworzyć zestaw interesujących nas narzędzi naprawczych, np. antywirusów, software`u backup`owego, oprogramowania do tworzenia partycji i wielu wielu innych, zarówno linuxowych, jak i windowsowych.

01 okno glowne

Jego obsługa jest prosta i polega właściwie na wybraniu interesujących nas narzędzi, które mają znaleźć się na bootowalnej pamięci USB i kliknięciu ikony symbolizującej pendrive (jeśli nie znajdzie urządzenia podłączonego do komputera – wystarczy powyżej kliknąć button Search USB). Resztę czynności (przygotowanie plików, sprawdzenie ich itp.) program wykona sam… poza jedną. Ostatnią czynność, tj. nagranie gotowego zestawu narzędzi naprawczych, wykonujemy własnoręcznie – np. jeśli chcemy, aby znalazły się nie na USB, a na płycie CD, możemy skorzystać chociażby z popularnego Nero Express, czy z całej garści innych, darmowych wersji programów tego typu.

Tak, czy inaczej… miłej i efektywnej pracy!

Informacje o programie:
Nazwa: SARDU
Licencja: Program darmowy
[button type=download]Pobierz[/button]

Powiązane artykuły

Napisz komentarz