Strona główna Serwis CPU Speed Professional – zmierz swój procesor

CPU Speed Professional – zmierz swój procesor

przez CoreBlog
01 okno glowne2

Chciałbyś wiedzieć, jak szybko działa Twój procesor? I nie chodzi o jego częstotliwość znamionową, podawaną przez producenta na pudełku produktu, a o rzeczywistą prędkość „mielenia” danych. Możesz to dokładnie sprawdzić w zaledwie kilka sekund dzięki programowi CPU Speed Professional.

Choć oczywiście do tych kilku sekund należy doliczyć czas potrzebny na ściągnięcie pliku instalacyjnego z internetu (choć to zaledwie 1,55 MB) i jego zainstalowanie na dysku komputera. A później? A później tylko uruchamiamy program i w jego głównym oknie, w lewej części klikamy Test CPU Speed.

01 okno glowne2

Po chwili nastąpi czterostopniowy test, polegający na „rozpędzeniu” procesora do jego maksymalnych obrotów (przy pomocy odpowiedniego algorytmu), zapisaniu maksymalnego osiągu i wreszcie „zastopowaniu” go. Na koniec program wyświetli komunikat o osiągniętej maksymalnej wartości, mierzonej w MHz.

02 cpu details

Klikając w lewej części okna Show CPU Details otrzymamy dostęp do szczegółowych informacji na temat procesora zainstalowanego w naszym komputerze (nazwa, producent, rodzina technologiczna i wykorzystywane technologie i kilka innych).

Informacje o programie:
Nazwa: CPU Speed Professional
Licencja: Program darmowy / Program płatny
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

Napisz komentarz