Strona główna Linux Zmiana folderu ściągania plików w Chrome i Firefox

Zmiana folderu ściągania plików w Chrome i Firefox

przez CoreBlog

Twórcy popularnych przeglądarek internetowych, takich jak Google Chrome czy Mozilla Firefox, wprowadzając domyślne ustawienia przeglądarki kierowali się tym, co uważali za najlepsze. Nie mogli jednak dogodzić wszystkim użytkownikom jednocześnie. Dlatego jeśli należysz do tych internautów, których irytuje fakt, że pliki ściągane z internetu zapisują się w komputerze w dziwnych folderach lub w ogóle nie wiesz gdzie się zapisują – zmień to!

Tym bardziej, że zmienisz to ledwie kilkoma kliknięciami. A na przyszłość zaoszczędzisz sobie dziesiątki niepotrzebnych nerwów.

CHROME
Kliknij w prawym górnym rogu okna przeglądarki na ikonę symbolizującą klucz płaski, a następnie wybierz opcję Ustawienia.

W nowej zakładce otworzy się okno konfiguracyjne Google Chrome. Na samym dole, na końcu wyświetlonej listy opcji klikamy na niebieski napis Pokaż ustawienia zaawansowane…

Po rozszerzeniu listy ustawień zjeżdżamy ku jej dolnej części, gdzie znajdziemy akapit o nazwie Pobrane pliki. Tam klikamy w button Zmień… i określamy folder docelowy dla ściąganych w Chrome plików. Możemy też odznaczyć opcję Pytaj przed pobraniem, gdzie zapisać każdy plik, wówczas program każdorazowo przed ściągnięciem jakiegokolwiek pliku będzie pytał o folder docelowy dla niniejszego pliku.

FIREFOX
Kliknij w lewym górnym rogu okna przeglądarki na ikonę z napisem Firefox, po czym wybierz pozycję Opcje.

W wyświetlonym oknie wchodzimy pod zakładkę Ogólne, a tam w akapicie Pobieranie wybieramy jedną z dwu możliwości:
Pobierane pliki zapisuj do: (po kliknięciu w button Przeglądaj… ustalamy folder docelowy dla wszystkich ściąganych plików)
Pytaj, gdzie zapisać każdy plik (program każdorazowo przed ściągnięciem jakiegokolwiek pliku będzie pytał o folder docelowy dla niniejszego pliku). Klikamy OK i wszystko gotowe.

Czyż teraz nie jest dużo lepiej i przyjaźniej?

Powiązane artykuły

2 komentarze

Kornel 5 listopada, 2012

Bardzo ci dziękuje bardzo mnie to wkurzało, że pliki pobierały się tam gdzie akurat miałem najmniej miejsca.

Odpowiedz
wkurzona 23 lutego, 2015

Niestety, obecny FF ma w nosie te ustawienia. Ma ktoś pomysł, co zrobić, aby FF nie ignorował folderu docelowego przy zapisywaniu pobranych plików???

Odpowiedz

Napisz komentarz