Google Street View na lotniskach i w metrze?

Już chyba każdy z nas się przyzwyczaił, że może wirtualnie wędrować po ulicach miast (i na trasach pomiędzy nimi) w różnych zakątkach świata, choćby znajdował się 5.000 kilometrów dalej. Wszystko za sprawą darmowej usługi Street View oferowanej przez firmę Google. Jednak na tym nie poprzestaniemy… Bo Google zaaktualizowało usługę oferując zdjęcia z lotnisk oraz stacji metra i kolejowych.

Wszystko za sprawą pomysłu, dzięki któremu Google wzięło swoje panoramiczne kamery z ulic i skierowało je do pomieszczeń. No, nie do wszystkich pomieszczeń, żeby była jasność.

Po najnowszej aktualizacji Street View możemy teraz zajrzeć i przejść się po 16 portach lotniczych oraz po ponad 50 stacjach kolejowych i metra. Dzięki temu możemy się teraz wirutalnie przechadzać się m.in. po lotnisku w Tokio (Japonia) czy też Eindhoven (Holandia), a także po wielu stacjach kolejowych we Włoszech, czy po wielu innych punktach na terenie Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA (są m.in. zdjęcia z wnętrza samolotu w… Emiratach Arabskich).

Photo credit: kevin dooley / Foter.com / CC BY

Sama aktualizacja zapewne nie jest rewolucyjna, ale pomysł wydaje się dość ciekawy. Pozwala dzięki temu mniej więcej zorientować się użytkownikowi po miejscach, w których być może wkrótce wyląduje, a poprzez to nauczy się jego topografii (dzięki pamięci wzrokowej) i będzie mógł na jego terenie szybciej znaleźć się w pożądanym punkcie obiektu. Jest to też pamiątka dla ludzi, którzy chcą powspominać pobyt w danych miejscach…

Mimo wszystko – czekamy na więcej!

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*