Gość  

Welcome Gościu, pisanie na tym forum wymaga rejestracji.

Strona: [1]
Temat:Współpraca procesora i karty graficznej
Gość
Użytkownik
Postów: 24
Współpraca procesora i karty graficznej
on: 07:35, 24-08-2012

Spotkałem się z takim określeniem, że taki układ sprzętu: procesor marki AMD i karta graficzna marki AMD jest układem wydajniejszym niż np. procesor Intel i karta AMD, czy procesor AMD i karta NVidia. Niektórzy twierdzą, że najlepiej łączyć karty graficzne AMD (czyli Radeony) z procesorami spod znaku AMD, natomiast karty graficzne NVidia z procesorami Intel, bo wówczas taki układ sprawia, że komputer działa wydajniej.


Chodzi mi o to, że zarówno karta graficzna, jak i procesor powinny być z tej samej stajni, żeby to działało najlepiej jak może.


Czy to prawda? Co o tym sądzicie?


DrzeksonFajf
Użytkownik
Postów: 12
Re: Współpraca procesora i karty graficznej
on: 13:08, 03-10-2012

Wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia.


Najważniejsze żeby po prostu dobrać cały sprzęt odpowiedni pod względem parametrów, tak aby wszystko było mniej więcej na tym samym poziomie, a nie że weźmiemy super sprzęcior – cpu, płytę główną, ram itd. a do tego walniemy kiepską kartę graficzną, która nie będzie w stanie oddać tego, co reprezentuje sobą cały sprzęt.


bumelant3D
Użytkownik
Postów: 20
Re: Współpraca procesora i karty graficznej
on: 11:40, 04-10-2012

Też mi się wydaje, że nie ma to takiego znaczenia, najważniejsze jest dobrać po prostu dobrze sprzęt względem siebie pod kątem możliwości a nie firmy.


Kiedyś była taka sytuacja, że bodajże NVIDIA zrobiła grę dedykowaną pod swoją kartę graficzną (tzn. miała pokazać jej moc), a okazało się, że na Radeonie działa lepiej. To już było gdzieś z 10 lat temu, ale pokazuje to, że raczej nie istnieją tu takie powiązania między sprzętami czy sprzętem i softwarem.


Przewodnik turystyczny http://touristnavi.com/ w Twoim telefonie (Android, iOS)

Strona: [1]

Możliwość komentowania jest wyłączona.