CMS-Mark-Win: drukowanie na taśmie ciągłej

Wydruk naklejek na drukarkach termicznych z reguły opiera się o nanoszenie danych na naklejki od siebie oddzielone specjalnym otworem, służącym pomocą urządzeniu termotransferowemu w skalibrowaniu się względem materiału. Dzięki temu drukarka wie, kiedy musi zacząć nanoszenie druku, tak aby „trafić” w naklejkę. A co w przypadku, kiedy posiadamy materiał ciągły, bez odpowiedniej perforacji?

Wtedy zaczynają się schody. Bo drukarka w pierwszej kolejności rozpocznie poszukiwanie perforacji, według której będzie chciała się skalibrować. W ten sposób będzie przewijać materiał w nieskończoność (gdyż czujnik nigdy nie doczeka się odpowiedniego otworu). A właściwie w skończoność, aż przewinie całą rolkę materiału… na przykład 300 metrów…

Cóż więc czynić?

To proste. Należy dwukrotnie kliknąć LPM na wolnym polu materiału, wówczas na ekranie monitora wyświetlone zostanie okno Material parameter. Jedyne co musimy tu uczynić to zaznaczyć „ptaszkiem” opcję Suppress feed.

Zatwierdzamy OK i drukujemy… w tym momencie CMS-Mark-Win będzie rozumiał, że w drukarce termotransferowej „zainstalowany” mamy materiał ciągły, nie wymagający kalibracji, dlatego też nanoszenie wydruku nastąpi natychmiastowo.

Nie zapomnijcie tylko wyłączyć tę opcję w przypadku ponownego drukowania na materiale z perforacją.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*