RACJONALNE METODY BIZNESU- OUTSOURCING IT

Dlaczego outsourcing?

 

Wiele z firm pragnących prężnie rozwijać się na rynku, po jakimś czasie dochodzi do wniosku, że warto powierzyć część zadań pozostających w obrębie firmy w ręce firm zewnętrznych, proponujących rozwiązania najlepszej jakości dzięki pracy specjalnie wyszkolonych do tego ludzi. Takie rozwiązanie niezwykle usprawnia funkcjonowanie firmy i wbrew pozorom redukuje czas i pieniądze inwestowane wcześniej. Chociaż brzmi to jak paradoks, bardziej efektywnym dla firmy i przynoszącym wymierne korzyści jest powierzenie części zadań firmie zewnętrznej.

Czym zatem jest outsourcing?

 

Z prostej analizy angielskiego słowa outsourcing wynika, że chodzi o korzystanie ze źródeł zewnętrznych. Słowo „out” oznacza “na zewnątrz”, natomiast czasownik „source” albo „sourcing” oznacza „znajdowanie źródeł.” Powszechnie przyjęło się uważać, że metoda outsourcingu jest jedną z najbardziej wydajnych, a zarazem racjonalnych metod kształtowania struktur działalności firm. Outsourcing może być również rozumiany jako element strategii, pozwalający na niejako „pozbycie się” gałęzi działalności firmy, która nie jest bezpośrednio związana z podstawowymi z powierzonych jej zadań.
JED
Outsourcing w Europie Środkowo – Wschodniej

 

Chociaż wciąż mówi się o kryzysie gospodarczym obejmującym tę część Europy, sektor outsourcingowy rozwija się tutaj nad wyraz prężnie. Podczas gdy napływ inwestycji w Europie Zachodniej zmniejszył się prawie o 50%, w Europie Środkowo-Wschodniej spadek ten zanotowano na mniej niż 10%, co pozostaje dość znaczącą różnicą. Kryzys gospodarczy, o którym mówimy od 2009 roku, dotknął o wiele bardziej rynki zachodnie. Rzecz jasna wynikało to z różnic poziomów rozwoju gospodarczego. Fakt ten jednak stał się czynnikiem zachęcającym zachodnie firmy do inwestowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma Natek idealnie wyczuła moment, w którym można postawić na szybki rozwój, rozpoczynając swą działalność niedługo przed światowym kryzysem ekonomicznym.

Plusy podejmowania inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Jako główne plusy wynikające z podjęcia działań biznesowych w tej części Europy wskazuje  się o redukcję kosztów przy równoczesnym zwiększeniu jakości świadczonych usług. W dzisiejszej dobie nawet małe firmy decydują się na zlecanie pewnych usług ( jak chociażby fakturowanie) firmom zewnętrznym, ponieważ na dłuższą metę jest to opłacalne. Firmy zajmujące się wąską gałęzią usług są wielokrotnie o wiele lepiej wykwalifikowane, niż pracownicy danej firmy. Przykładowo, jeśli chcemy zatrudnić ekspertów, warto zatrudnić firmę specjalizującą się w HR, aby mieć pewność, że dokonana selekcja okaże się jak najlepsza dla dobra firmy. Dodatkowym plusem jest pewność, że zlecając firmie zewnętrznej pewne działania nie tracimy kontroli nad nimi, ponieważ firmy zewnętrzne pozostają w ścisłym kontakcie ze zleceniodawcą, dając mu prawo do ścisłego nadzoru nad swoimi działaniami. Istotnym czynnikiem wskazującym na przewagę Europy Środkowo-Wschodniej jest również jej geograficzne położenie, pozostaje wciąż w bliskości Europy Zachodniej, co znacznie usprawnia komunikację dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze i zapewnia szybką możliwość rozwoju. Eksperci rynkowi uważają, że rynek Europy Środkowo-Wschodniej ma przed sobą jeszcze lata pomyślnej koniunktury i działa najprężniej ze wszystkich rynków Europy. Dlatego też jest tak bardzo zachęcający dla zagranicznych inwestorów.

 

dwa

 

 

Dlaczego Natek?

 

Metoda outsourcingu wciąż pozostaje nowością na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, tymczasem, firma outosurcingowa Natek działa na rynku już przeszło 10 lat, opierając się na doświadczeniach świetnie sprawdzonych w Europie Zachodniej, doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i zapewnia im pomoc najlepszych ekspertów. Natek doskonale rozumiejąc rynek, wspiera aktualnych liderów branży IT w optymalizacji planów, wychodząc naprzeciw wyzwaniom informatycznym swoich klientów. Po wielu latach doświadczenia Firma Natek wciąż dąży do stałego doskonalenia jakości usług, dzięki czemu zapewnia najwyższej jakości warunki, zarówno klientom, jak i swoim pracownikom. Outsourcing to najlepsze rozwiązanie dla firm pragnących szybko rozwijać się na rynku, a firma Natek jest najlepszym wyborem, gwarantującym jakość usług.

0 Komentarzy

Preply.com – Twój korepetytor

Semestr szkolny jest w toku, rok akademicki powoli, powoli nabiera coraz większego rozpędu… czas więc na intensywną naukę. Myli się jednak ten, kto kojarzy ją tylko i wyłącznie ze studentami oraz uczniami. Bo człowiek uczy się całe życie, również po uzyskaniu licznych dyplomów. Wszak trzeba się nieustannie rozwijać. Trzeba chociażby poznawać nowe języki, które otwierają przed nami świat i drogę do zawodowych i osobistych sukcesów.

Czytaj całość »

0 Komentarzy

Bugilo – innowacyjna aplikacja do zarządzania projektami

Mała przejrzystość stanu realizacji projektów oraz brak pełnej kontroli nad nimi sprawiają, że firmy często prowadzą nierentowne zlecenia. Wiele projektów, realizowanych przez przedsiębiorstwa przekracza budżet oraz czas. Z tego powodu właściciele firm oraz osoby zarządzające korzystają z wielu narzędzi, aby usprawnić zarządzanie projektami w swojej firmie. Często są one jednak bardzo kosztowne oraz wymagają wielomiesięcznego wdrożenia. W odpowiedzi na te problemy na rynku pojawiło się nowe narzędzie – Bugilo.

Czytaj całość »

2 komentarze

Jak kontrolować partnera lub jak wykryć zdradę?

ikona_zdrada

 Temat ten dość trudny, bo dotyczący relacji w związku oraz zaufania (czy też jego braku). Jednak warto go podjąć, by pomóc osobom, które szukają skutecznych i tanich sposobów na to, aby skontrolować w niezbyt inwazyjny sposób swojego męża, żonę, dziewczynę, chłopaka… Oczywiście wszystko, co poniżej opiszę, robicie na własną odpowiedzialność. Musicie mieć świadomość tego, że wszelkie prowadzone przez was działania mogą mieć w ostateczności różnego rodzaju konsekwencje prawne oraz partnerskie. Dlatego, zanim czegokolwiek się podejmiecie, zastanówcie się nad tym dobrze. Czytaj całość »

1 Komentarz

Jak zrobić infografikę?

ikona_infografikaNa łamach internetu bardzo często można spotkać się z ładnie wyglądającymi i ciekawymi infografikami na różne tematy. Jak takie infografiki powstają? Jak zrobić własnę infografikę? Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne i wcale nie musimy mieć wielkich zdolności graficznych. Na dobrą sprawę wystarczy połączenie z internetem… Czytaj całość »

0 Komentarzy

Polski rynek gier komputerowych

ikona_polska_gry_komputeroweCoraz liczniejsze i głośniejsze sukcesy polskich deweloperów gier wideo oraz nieustannie rozwijający się rynek graczy komputerowych sprawiają, że Polska nie jest już tylko ojczyzną ziemniaków, jabłek, węgla i miedzi. To także kraj, w którym ta nowoczesna i przyszłościowa gałąź gospodarki nabiera dynamiki i rysuje przed sobą optymistyczne wizje. Stając się tym samym atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych inwestorów.

  Czytaj całość »

0 Komentarzy

Plusy i minusy cyfrowej dystrybucji gier komputerowych

ikona_gry_komputeroweW 2013 roku, według danych NPD Group, cyfrowa dystrybucja gier komputerowych w USA po raz pierwszy w historii osiągnęła wyższy wskaźnik, niż tradycyjna sprzedaż „pudełkowa”. 53% udziału w rynku i 7.2 miliarda dolarów przychodu to liczby, które dość jednoznacznie wskazują trend na przyszłość. Najprawdopodobniej nieodwracalny trend.

Dyskutując o rynku gier komputerowych, którego globalną wartość na rok 2015 firma Gartner oszacowała na 111.1 miliardów dolarów, warto zastanowić się nad uczestnictwem w tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi gospodarki. Łatwym sposobem na włączenie się do branży może być współudział w nieustannie rozwijającej się sieci sprzedażowej całej gamy produktów. Jest to także bardzo ważny element znajdujący się pomiędzy produkcją a użytkowaniem przez użytkowników końcowych. Warto jednak wiedzieć, jakimi kanałami odbywa się taka dystrybucja, a także które z dostępnych rozwiązań najlepiej rokują na przyszłość. Doskonałą metodą zagłębienia się w temat będzie wskazanie zalet i wad cyfrowego handlu grami wideo. Czytaj całość »

Wyzwanie dla studentów – programistyczna walka o 25 000 zł!

fb_róż_nowy

Rusza VIII edycja ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge. Już po raz ósmy studenci informatyki i kierunków pokrewnych mają szansę zawalczyć o atrakcyjną Nagrodę Główną w konkursie organizowanym przez firmę ABB. Temat przewodni do zaprogramowania w tym roku to „Dom + technologia = lepsze życie” – czyli rozwiązania wspierające życie domowe.
Czytaj całość »

0 Komentarzy

Tinder – szybkie dopasowywanie ludzi

ikona_tinderNie słyszałeś lub nie słyszałaś jeszcze o aplikacji mobilnej Tinder? No to najwyższy czas, aby o niej usłyszeć! Oczywiście, o ile interesują Cię takie rzeczy, jak wyszukiwanie pasujących (wzajemnie podobających się sobie) ludzi… na przykład po to, aby nieco z nimi poflirtować, umówić się na kawę, na spacer, na randkę… Czytaj całość »

Ubuntu Touch chce podbić rynek

ikona_linuxMiłośnicy desktopowego Linuxa pod postacią Ubuntu niedługo mogą być szczęśliwymi posiadaczami smartfonów z mobilną odmianą tegoż właśnie systemu operacyjnego. A konkretnie systemu kryjącego się pod nazwą Ubuntu Touch. Pierwszą (niestabilną) wersję Canonical Ltd. wypuścił w październiku 2013 roku i dziś mówi się o dość odważnych planach i aspiracjach na przyszłość. Czytaj całość »

0 Komentarzy